علت خرابی پکیج ایران رادیاتور چیست

علت خرابی پکیج ایران رادیاتور چیست ؟

امروزه پکیج های دیواری جایگزین شوفاژ و موتورخانه های قدیمی شده اند که کار گرمایش و آب گرم مصرفی را بر عهده دارد. انواع متعددی از پکیج های دیواری با برندهای مختلف در بازار وجود دارد که سرشناس ترین آن ها ایران رادیاتور نام دارد. اگر در سرویس پکیج دیواری غفلت کنید، دستگاه تان دچار خرابی می شود. این خرابی می تواند علت های گوناگونی باشد که در این مقاله به خرابی پکیج ایران رادیاتور می پردازیم. مرکز الکترو خدمات در زمینه تعمیر پکیج ایران رادیاتور فعالیت دارد.

پکیج ایران رادیاتور یکی از پرتقاضاترین و محبوب ترین پکیج های دیواری بین سایر پکیج هاست. اما در برخی از مواقع به علت های متعدد، پکیج ایران رادیاتور نمی تواند به خوبی کار خود را انجام بدهد و در این شرایط برخی از قطعات از کار می افتند و به طور کلی باعث کار نکردن پکیج ایران رادیاتور می شوند. ابتدا باید مشخص کنیم که آیا منظور از کار نکردن پکیج ایران رادیاتور همان روشن نشدن پکیج یا اینکه گرم نکردن آب مصرفی است تا بتوانیم به بررسی مشکل کار نکردن پکیج ایران رادیاتور بپردازیم.

برای مشاوره الکترو خدمات لطفا با تلفن: 09125917414 تماس حاصل فرمایید.

پکیج ایران رادیاتور چرا کار نمی کند

آب پکیج گرم نمی شود

همان طور که می دانید پکیج دستگاهی است که با برق آب و گاز کار می کند. طبیعی است در صورت بروز اشکال در هر کدام از این ابزارها، کارکرد پکیج ایران رادیاتور نیز مختل می شود. پس ابتدا فشار آب را با باز کردن شیر آب سرد چک کنید. قدم بعدی کنترل برق است. ببینید که برق خانه نوسان دارد یا خیر یا اینکه فیوزهای وابسته به پکیج ایران رادیاتور را به خوبی بررسی کنید.

در نهایت از وضعیت شلینگ گاز و گاز ساختمان هم مطمئن شوید. اگر هیچ کدام مشکل نداشتند پس مهم ترین علت درست کار نکردن پکیج ایران رادیاتور از سیستم لوله و قطعات وابسته به آن است.

برای درک بهتر دلیل کار نکردن پکیج ایران رادیاتور کدخطاهایی که روی صفحه نمایشگر فعال می شوند هم دقت کنید. هر کدام از این کدخطاها مشکل در قطعه ای خراب را نشان می دهند. در غیر این صورت، با مرکز تعمیرات الکتروخدمات تماس بگیرید.

 

خرابی پکیج ایران رادیاتور دلایل متعددی دارد که هر کدام از یکی از قطعات پکیج ناشی می شوند.  دلایل خرابی پکیج دیواری ایران رادیاتور شامل موارد زیر می شود:

 • خاموش شدن خود به خودی ترموستات

ترموستات دمای لازم برای پکیج را تنظیم می کند. در صورت خرابی در این قطعه فرایند گرمایشی دستگاه با اختلال مواجه می شود.این مشکل ممکن است هر چند دقیقه یک بار به وجود بیاید. خاموش شدن ترموستات در واقع از حوادث احتمالی مانند انفجار و وقوع آتش سوزی جلوگیری می کند. گاهی اوقات هم دکمه های کار نمی کنند که این ایراد هم می تواند از خرابی ترموستات باشد. زمانی که دستگاه روشن است یکی از سیم های پکیج را جد اکنید.اگر دستگاه با این کارتان خاموش شد، دستگاه درست است. اما اگر دستگاه خاموش نشود، یعنی ترموستات دچار خرابی شده است

 

 • نبود آب کافی در مدار و لوله‌ های پکیج

شایع ترین دلیل اختلال در کارکرد پکیج ایران رادیاتور افت فشار آب دستگاه محسوب می شود. البته پکیج ایران رادیاتور سیستم خاموش کن خودکار دارد که به محض اینکه کمبود فشار آب را تشخیص داد دستگاه را خاموش می کند.

اصلی ترین نشانه عقربه روی پکیج است که بار دستگاه را نشان می دهد. اگر این مقدار کمتر از 1 باشد دستگاه دیگر کار نمی کند.  این نشانگر باید در حالت عادلی عددی بین 1 و  2 باشد.

 

 • شعله پکیج ایران رادیاتور تشکیل نمی شود

این مشکل نشانه خرابی شیر برقی پکیج این است که پکیج جرقه می خورد؛ اما شعله ایجاد نمی شود. باید برای تعمیر شیر برقی اقدام کنید.

برای مشاوره الکترو خدمات لطفا با تلفن: 09125917414 تماس حاصل فرمایید.

 • صدای غیر عادی پکیج

یکی از علت های سر و صدای دستگاه ایران رادیاتور، خرابی پمپ پکیج دیواری ایران رادیاتور است. در چنین شرایطی نیاز است که پمپ را تعویض کنید.

 

 • آب پکیج گرم نمی شود

یکی دیگر از علائم خرابی پمپ پکیج ایران رادیاتور عدم گرم کردن آب مصرفی است. برای اطمینان از این موضوع، ابتدا باید فشار آب ساختمان را چک کنید. اگر مشکل مربوط به فشار آب نبود، باید به بررسی وضعیت پمپ بپردازید. دلیل دیگر خرابی پکیج ایران رادیاتور این است که مبدل حرارتی رسوب گرفته است، این ایراد می تواند باعث کم توانایی گرمایشی دستگاه شود.

 

 • نفوذ هوا در لوله‌ ها و شوفاژهای ساختمان

با افزایش میزان هوای موجود در لوله ها و رادیاتورها آب گرم از پکیج به رادیاتورها نمی رسد. در چنین شرایطی پکیج خود به خود خاموش می شود. برای رفع این مشکل باید تمام رادیاتورها را هواگیری کنید. البته این مشکل به علت کار نکردن پمپ پکیج ایران رادیاتور هم مربوط می شود. چون در صورت خرابی به جای آب هوا را در داخل لوله ها و رادیاتورها به جریان می اندازد.

 

 • تجمع رسوبات در لوله‌ های پکیج و رادیاتورها

به دلیل سختی آب بالا در بیشتر مناطق کشور رسوبات مانع کارکرد دستگاه می شوند. با نصب سختی گیر روی پکیج کمتر دچار مسدودیت لوله ها و انباشت رسوبات در داخل پکیج ایران رادیاتور خود می شوید. اگر روی پکیج تان سختی گیر نصب نکرده اید یا بیشتر از یک سال است که از پکیج خود استفاده می کنید، باید برای اسید شویی و رسوب زدایی اقدام کنید. البته یکی از دلایل خرابی و کار نکردن شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور تجمع رسوبات در داخل دستگاه است که کارکرد دستگاه را با مشکل مواجه می کند.

 

 • گرم کردن بیش از حد دستگاه

علت های مختلفی وجود دارد که دمای دستگاه از حد نرمال بیشتر شود. در چنین شرایطی پکیج ایران رادیاتور خود به خود خاموش می شود و کارایی خود را از دست می دهد. البته پکیج به شکل یک کدخطا شما را از بروز این مشکل معطل می سازد. از آن جایی که این مشکل با خرابی های برخی از قطعات ارتباط مستقیم دارد، بهتر برای عیب یابی از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید.

 

 • عدم گرمایش لازم رادیاتورها

شکستن پروانه پمپ پکیج یا مسدودیت آن از علت های اصلی گرمای کم رادیاتورها و علت خرابی پکیج دیواری ایران رادیاتور محسوب می شوند.

 

 • نرسیدن آب به پمپ پکیج

وقتی مسیر برگشت پمپ مسدود شود، آب داخل دستگاه به جریان نمی افتد و آب به داخل دستگاه هدایت نمی شود. در چنین شرایطی دمای پکیج دیواری افزایش یافته و فشار آن بیشتر می شود. تمام این عوامل موجب خراب شدن پمپ و البته خراب شدن دستگاه می شوند.

 

 • پمپ گریپاز کرده است

وقتی سختی آب و املاح وجود در آن زیاد باشد، پمپ با رسوباتی مسدود می شود. این رسوبات دلیل خرابی پکیج دیواری ایران رادیاتور و خرابی پمپ هستند.

 

 

نوسان فشار بار پکیج

 • نوسان فشار بار پکیج

بعد از گرم شدن دمای دستگاه و افزایش فشار، آب اضافی از داخل شیر تخلیه می شود. وقتی که دستگاه سرد باشد، فشار بار دستگاه کاهش پیدا می کند و پکیج را خاموش می کند. این مشکل از علت های خرابی منبع انبساط پکیج به شمار می رود.

 

 • آب کافی در پکیج وجود ندارد

وقتی این شرایط به وجود می آید که منبع انبساط نتواند آب مورد نیاز دستگاه را تامین بکند و ایراد اصلی از خرابی منبع انسباط دستگاه است. شایع ترین دلیل اختلال در کارکرد پکیج ایران رادیاتور افت فشار آب دستگاه محسوب می شود. البته پکیج ایران رادیاتور سیستم خاموش کن خودکار دارد که به محض اینکه کمبود فشار آب را تشخیص داد دستگاه را خاموش می کند.  اصلی ترین نشانه عقربه روی پکیج است که بار دستگاه را نشان می دهد. اگر این مقدار کمتر از 1 باشد دستگاه دیگر کار نمی کند.  این نشانگر باید در حالت عادلی عددی بین 1 و  2 باشد.

 

 • نشت آب از پکیج

 در اثر شکستگی یا فرسایش شیرآلات متصل، آب از داخل دستگاه به بیرون نشتی پیدا می کند. علت اصلی نشت آب سوراخ شدن منبع انبساط یا خرابی مبدل به شمار می رود. برای رفع این مشکل باید مدار و مبدل حرارتی به خوبی رسوب زدایی شوند. اگر مشکل حل نشد، مبدل دستگاه باید تعویض شود.

 

 • آب پکیج بیش از حد داغ می شود

وقتی در مسیر آب مسدودیت وجود داشته باشد، ممکن است کلید تنظیم دما دچار خرابی شده باشد، شعله پکیج تنظیم نیست.

 

 • عدم تشخیص شعله توسط الکترود

الکترود قطعه ای است که احتراق گاز ورودی به سیستم را به شکل اصولی کنترل می کند. اگر الکترود دچار مشکل شده یا فاصله‌ی الکترود با شعله آتش زیاد شده باشد، پکیج ایران رادیاتور دیگر کار نمی کند. با یک انبردست الکترود را به آرامی به شعله نزدیک کنید. اگر مشکل برطرف نشد، الکترود خراب شده است که باید تعویض شود.

 

 • پکیج نمی تواند دوده را دفع کند

اگر میزان فاصله استاندارد از سقف تا پکیج رعایت نشده یا دودکش مناسب استفاده نشده باشد، دودکش نمی تواند گازهای حاصل از احتراق را به خوبی تخلیه کند. در صورتی که دود جمع شود سنسور دود به برد دستگاه پیغام ارسال می کند و پکیج ایران رادیاتور شما دیگر کار نمی کند.

 البته علت کار نکردن فن پکیج ایران رادیاتور هم می تواند از تجمع دود باشد. و بد کار کردن یا کار نکردن فن پکیج ایران رادیاتور به این شرایط دامن می زند و پکیج را از کار می اندازد.

در صورتی که گرفتگی در مسیر دودکش گرفته باشد، پکیج به خوبی کار نمی کند، برای همین باید هر چه سریع تر برای باز کردن مسدودیت دودکش اقدام کنید این مشکل ممکن است یکی از دلایل خرابی پکیج ایران رادیاتور باشد.

 

 • ایجاد سرو صدا در مبدل پکیج

این مشکل شایع ترین علائم خرابی مبدل پکیج ایران رادیاتور که علت های مختلفی مانند: رسوب گرفتن مدار گرمایشی، عدم تنظیم شیر برقی گاز و یا وجود هوا در مدار گرمایشی می تواند داشته باشد.

 

 • خرابی شمعک پکیج

یکی دیگر از دلایل کار نکردن پکیج ایران رادیاتور از شمعک آن است. ابتدا یکی از شیرهای آب گرم را باز بگذارید. بعد با یک فندک شعله پکیج را به صورت دستی روشن کنید.

علت روشن نشدن و کار نکردن پکیج ایران ‌رادیاتور می‌تواند از شمعک پکیج باشد. اگر پکیج ایران رادیاتور شما روشن شد، باید برای تعمیر پکیج و تعویض شمعک اقدام کنید. هم چنین علت کار نکردن فندک پکیج ایران رادیاتور از خرابی شمعک آن می باشد.

 

 • خرابی ترموستات پکیج

ترموستات دمای لازم برای پکیج را تنظیم می کند. در صورت خرابی در این قطعه فرایند گرمایشی دستگاه با اختلال مواجه می شود. زمانی که دستگاه روشن است یکی از سیم های پکیج را جد اکنید. اگر دستگاه با این کارتان خاموش شد، دستگاه درست است. اما اگر دستگاه خاموش نشود، یعنی ترموستات دچار خرابی شده است.

 

 • ایراد در برد دستگاه

اگر همه موارد بالا را بررسی کردید و مشکل هم چنان پابرجا ماند و دستگاه کارایی خود را از دست داد. این مشکل به برد پکیج ایران رادیاتور مربوط می شود. در اسرع وقت این مشکل را به یک متخصص و یا تعمیرکار پکیج بسپارید.

برای مشاوره الکترو خدمات لطفا با تلفن: 09125917414 تماس حاصل فرمایید.

 

علت گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور

همان طور که در اول مقاله گفته شد، کار نکردن پکیج ایران رادیاتور به معنای گرم نکردن آب توسط پکیج ایران رادیاتور نیز می باشد که علت های مختلفی دارد. اگر بعد از باز کردن آب گرم دستگاه روشن شود اما آب دمای مناسبی نداشته باشد، علت های بروز این مشکل شامل موارد زیر می شود:

 • کم بودن فشار گاز و کوتاهی شعله
 • خرابی NTC و کاهش دقت آن
 • تجمع رسوبات در مبدل ثانویه
 • ایراد در برد دستگاه با نمایش کد خطای 40 60 80
 • خرابی پر شر هوا با نمایش کد خطای 40 60 70
 • عدم تشخیص شعله به دلیل خرابی یون و فعال شدن خطای 70 80

قبل از هر توضیحی ابتدا بگوییم که علت از کار افتادن و کار نکردن پکیج ایران رادیاتور در حالت زمستانه و حالت تابستانه با یکدیگر متفاوت هستند و دلایل متعددی دارند.

 

علت کار نکردن پکیج ایران رادیاتور در حالت زمستانه

 • باز بودن شیر بای پاس
 • تنظیم درجه گرمایش در دمای پایین
 • خراب بودن کلید تنظیم دمای مدار گرمایش

 

علت های کار نکردن پکیج ایران رادیاتور در حالت تابستانه

 • کاهش فشار بار پکیج
 • خرابی فلوسوئیچ و یا فلومتر
 • سوختن شیر موتوری و ماندن روی حالت زمستانه
 • ایراد در سنسور مدار مصرفی
 • خرابی پرشر سوئیچ هوا و یا گیر بودن پروانه فن
 • خرابی فنر سوپاپ بای پاس
 • خرابی پمپ در پکیج دو مبدل
 • مسدودیت مبدل ثانویه
 • ایراد در برد کنترل

 

علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران ‌رادیاتور چیست ؟

وقتی که برای روشن کردن پکیج ایران رادیاتور با مشکل مواجه می شوید چراغ قرمز دستگاه روشن می شود. در برخی مواقع با ریست و راه اندازی مجدد مشکل رفع می شود. اما اگر بعد از ریست کردن چراغ قرمز هم چنان روشن بود بهتر است برای تعمیر و رفع مشکل کار نکردن پکیج ایران رادیاتور خود از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید.

 

سخن آخر

پکیج ایران رادیاتور مانند هر برند پکیج دیگری خراب می شود و با مشکلاتی در عملکرد همراه می شود. در این مقاله به دلایلی که باعث خرابی پکیج ایران رادیاتور می شوند پرداخته شد. اگر با هر کدام از دلایل خرابی پکیج ایران رادیاتور در پکیج خود مواجه شدید، مرکز تعمیرات الکترو خدمات به راحتی می تواند مشکلات خرابی پکیج دیواری ایران رادیاتور شما را برطرف کند تعمیر پکیج خود را به ما بسپارید. کافی است با شماره مندرج در داخل سایت تماس بگیرید یا در خواست خود را در سایت ما ثبت نمایید.

برای مشاوره الکترو خدمات لطفا با تلفن: 09125917414 تماس حاصل فرمایید.

 

سوالات متداول علت خرابی پکیج ایران رادیاتور

تمامی خدمات این شرکت 180 روز گارانتی دارد که اگر مشکلی در قطعات تعمیری یا تعویضی این مدل از پکیج ایران رادیاتور پیش آمد، مجددا کارشناسان خود را اعزام می کنیم و تمام خدمات و هزینه ها را به صورت رایگان برایتان انجام می دهیم.

 قیمت های خدمات این شرکت با توجه به نوع آن ها، مانند علت های احتمالی، سختی کار، تعمیری بودن یا تعویضی بودن قطعات متغیر است. تمام هزینه های ما منصفانه است و بر اساس نرخ اتحادیه برآورد می شود.

برای استفاده از تمام خدمات در زمینه تعمیر و خرابی پکیج دیواری ایران رادیاتور به صورت تلفنی یا به صورت آنلاین، درخواست یا مشکل پکیج دیواری خود را ثبت کنید. بعد همکاران ما با شما تماس می گیرد و زمان حضور کارشناس را با شما هماهنگ می کنند.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آخرین مطالب سایت